Іфікуватися ВІЛ може будь хто з нас

Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Це відбувається через збільшення кількості травм, поранень, донацій крові й оперативних втручань, менший доступ до бар’єрної контрацепції і більшу кількість випадків сексуальне насильства.
ВІЛ-інфекція передається:
— Cтатевим шляхом — під час незахищеного вагінального або анального сексу. Ризики інфікування при оральному сексі значно нижчі, але вони теж є.
– Через кров — при потраплянні крові від ВІЛ-позитивної до здорової людини. Найчастіше це трапляється при ін’єкційному введенні наркотичних речовин шприцами та голками, якими користувалися ВІЛ-інфіковані.
— Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів чи годування грудьми.
Щоб запобігти зараженню ВІЛ потрібно дотримуватися таких правил:
Безпечний секс. Під час сексу використовуйте презервативи та лубриканти. Останні знижують ймовірність виникнення мікротріщин, а отже й інфікування. При цьому з презервативами можна використовувати лише лубриканти на водній основі, адже решта може пошкодити їх.
Використання стерильних медичних інструментів, одноразових шприців, зокрема. Коли надаєте допомогу пораненій людині, будьте в гумових рукавичках.
Доконтактна профілактика ВІЛ, або PrEP. Люди з високим ризиком зараження ВІЛ, як-от партнери ВІЛ-інфікованих, люди, які практикують незахищений секс, люди, які надають інтимні послуги за винагороду, люди, які вживають ін’єкційні наркотики, можуть безоплатно отримати препарати, які значно знижують ризик інфікування ВІЛ.
Постконтактна профілактика ВІЛ. Протягом 72 годин після потенційно ризикованого контакту (незахищеного сексу, поранення, забрудненого чужою кров’ю) потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я чи АРТ-сайту (пункту, де надають антиретровірусну терапію).
Безпечні вагітність та пологи. В Україні всі вагітні жінки проходять тестування на ВІЛ під час реєстрації на облік. Якщо у вагітної вчасно виявлять ВІЛ-інфекцію і вона розпочне антиретровірусну терапію, є високі шанси народити вільну від ВІЛ дитину.
Лікування як профілактика. Регулярно тестуйтеся на ВІЛ. Якщо тест на ВІЛ виявиться позитивним – це не вирок. У такому разі призначать антиретровірусну терапію, завдяки якій можна жити повноцінним життям, народжувати здорових дітей та не поширювати вірус далі.
 
 
09.04.24

DesignFox © 2015