Для чого потрібно чистити зуби

Найнеобхідніша умова для здоров’я зубів та ясен - це гігієна ротової порожнини. Здорові зуби - це не просто складова привабливої зовнішності та гарного самопочуття, а це ще і запорука повноцінного харчування і розбірливої мови. Від стану ротової порожнини багато в чому залежить здоров’я організму в цілому. Стоматологи називають часто зуби - воротами для різних інфекцій, а все тому, що бактерії які знаходяться у зубі з легкістю попадають у кров’яне русло людини, і можуть викликати запальні процеси у органах та системах організму.

 

ССС (Серцево-Судинна Система)

Однією із причин виникнення Ішемічної хвороби серця, інсульту чи інфаркту міокарда є зуби які вражені карієсом, або його ускладненнями (пульпітом, періодонтитом). А парадонтит збільшує ризик серцевої недостатності в два рази (бактеріальний ендокардит), так як бактерії проникають у кров і викликають запалення стінок судин.

 

ШКТ (Шлунково-кишечний тракт)

Зуби, які уражені карієсом, або зруйновані зуби, як відомо, недостатньо добре подрібнюють їжу у ротовій порожнині, збільшуючи навантаження на шлунок, який тісно зв’язаний з роботою кишечника. Парадонтит провокує наявність мікроорганізмів, які, в свою чергу, викликають запальні процеси і імунні реакції. А це практично гарантовано виникнення виразкової хвороби шлунку, 12-персної кишки, панкреатиту.

 

Вагітність

У період вагітності жінка повинна стежити за здоров’ям зубів більш прискіпливо. Адже, запалення ясен вдвічі збільшує ризик передчасних пологів і низької ваги новонародженого. Профілактичну гігієну порожнини рота потрібно проводити у лікаря - стоматолога кожні два рази на рік.

 

 

Лікар-стоматолог Черкащенко М.О.


DesignFox © 2015