Як правильно доглядати за ротовою порожниною

Щодня чистити зуби - звична процедура для багатьох з нас. Але багато лікарів-стоматологів говорять про те, що більшість не правильно чистить зуби і недостатньо за ними доглядає.

Багатьох проблем зі здоров'ям можна уникнути, виконуючи прості поради по догляду за зубами:

  1. Тривалість процедури приблизно 3 хвилини. На очищення кожної поверхні зубів повинна пройти приблизно хвилина.
  2. Зовнішню і внутрішню поверхні чистять від ясен до верху зубів.
  3. Під час чищення щітка розташовується під гострим кутом до внутрішньої і зовнішньої поверхні, і під прямим кутом - при чищенні жувальної поверхні.
  4. При чищенні не слід забувати і про масаж, який проводять м'якою щіткою або пальцем. Масажувати ясна найкраще зубною пастою з лікарськими травами.
  5. Жорстка зубна щітка набагато краще очищає зуби, по можливості користуйтеся саме такою.
  6. Зубна щітка річ індивідуальна, і у всіх членів сім'ї вона повинна бути своя.
  7. Зубною щіткою можна користуватися не більше трьох місяців.
  8.  Щоб дихання було свіжим, потрібно чистити поверхню язика, особливо ближче до його кореня.
  9. Для свіжого дихання використовуйте освіжаючий гель або антибактеріальний еліксир.
  10. Після обіду, якщо є така можливість, необхідно почистити зуби.
  11. Здоров'я зубів - це не тільки чищення, але і правильне харчування. Слід уникати дуже гарячої, холодної їжі і напоїв. Контраст температур може привести до карієсу. Велика кількість солодких і борошняних страв дуже шкідлива для зубів, тому що карієсні бактерії харчуються цукром і глюкозою. Тому після солодкого найкраще почистити зуби м'якою гелеевой пастою.
  12. Тертя емалі відбувається швидше, якщо вживати кислі фрукти і ягоди у великих кількостях.
  13. З їжі ви повинні отримувати необхідний кальцій і фтор, тому в раціоні повинні бути молочні продукти, обов'язково сир, зелень, зелений чай.
  14. Не користуйтесь зубами при лущенні горіхів, перекушуючи нитки і відкриваючи пляшки - ці дії травмують зуби. Тріщини і відколи провокують виникнення карієсу.
  15. Часті перекури призводять до порушення кровообігу і ослаблення імунітету, що погано впливає на зуби.

 

Виконуючи нескладні рекомендації зубних лікарів, ви збережете на довгі роки здорові зуби

Після чищення зубів у першу чергу, ми переживаємо за їх білизну і за неприємний запах з рота. А стоматологи, вважають, що ця думка помилкова, оскільки потрібно переживати зовсім не про це. Запалені ясна, зуби і пародонтоз - це хвороби, які лікуються набагато важче, тому про них треба пам'ятати постійно.

Думаючи про те, як правильно доглядати за зубами, слід зазначити, що чистити їх необхідно регулярно і ретельно, два рази в день, вранці і перед сном. Якщо ви не будете за зубами добре і правильно доглядати, то стоматологічна профілактика вам не допоможе, так як і серцево-судинна і шлунково-кишкова. Тому що всі ці захворювання пов'язані між собою дуже тісним зв'язком і безпосередньо залежать від здоров'я зубів. Якщо починає щось з цих органів хворіти, то інші «плавно» до них приєднуються.

Чому виникає запалення ротової порожнини

Існує безліч людей, які лінуються правильно доглядати за зубами і не відвідують стоматологічні клініки, тому у них незабаром в ротовій порожнині починають утворюватися відповідні умови для появи і розмноження всіляких бактерій і мікробів, а також виділяється молочна кислота. А вона у свій час, служить для утворення в порожнині рота зубного нальоту, який заважає правильно доглядати за зубами. Починаючи з 2000 року, пародонтологи постійно проводять консультації, їздять за кордон на спеціальні конференції, беруть участь у різних програмах, щоб як можна більше людей стали правильно доглядати за зубами і ротовою порожниною, а точніше зубного нальоту, в якому накопичуються і розвиваються негативні мікроорганізми, а слідом відбуваються різні запалення всієї ротової порожнини.

Як правильно доглядати за зубами і позбутися від нальоту

В наші сучасні дні їжа, яку ми щоденно вживаємо - дуже м'яка або подрібнена, тому не годиться для самоочищення зубів від зубного нальоту під час пережовування їжі. Внаслідок цього людям доводиться щодня правильно доглядати за зубами і порожниною рота, так як в ній постійно накопичуються невеликі залишки їжі, а це тільки й треба мікробам. Через деякий час ці скупчування починають бродити, гнити і викликати неприємний запах з рота, що ускладнює процес правильного догляду за зубами. Приходячи в кабінет до стоматолога, він повинен постійно знімати наліт з зубів - це і буде профілактика зубів від пародонтозу. Перші ознаки пародонтозу - це починає відбуватися розпушення ясен, поступове розхитування зубів, а слідом і їх випадання.

Як правильно доглядати за зубами і вибрати зубну щітку

Як правильно чистити зуби і доглядати за порожниною рота, повинен знати навіть самий маленький дитина, так як ці правила загальновідомі. Але всі їх дотримуються? Одні люди, чистять зуби дуже швидко, не встигнувши провести щіткою по верхньому ряду зубів, переходять на нижній, а інші з величезною ретельністю, силою труть по зубах зубною щіткою. Ці два варіанти очищення ротової порожнини - неправильні, бо ця процедура необхідна для гігієни рота, поліпшення кровообігу в яснах і усунення зубного нальоту, який ще не затвердів. Внаслідок цього вибирати зубну щітку, такого розміру, щоб ви не змогли пошкодити слизову оболонку рота, а також щітка повинна проходити по обох зубних рядів не травмуючи їх, щоб можна було правильно доглядати за зубами. Кожна щітка має ступінь жорсткості, тому перш ніж купити її, прочитайте інструкцію, то є найкраща жорсткість це середня. Використовувати її для того, щоб правильно доглядати за зубами і порожниною рота, стоматологи не рекомендують більше шести місяців. Після того, як ви почистили зуби зубну щітку не потрібно закривати у футлярі, а потрібно намилити дитячим милом і поставити в стаканчик.

Необхідно бути дуже уважними під час чищення зубів людям, які мають клиновидні зуби з дефектом. Їх не можна чистити з особливою силою, бо на них швидко стирається емаль.

 

Як би ви не старалися, тобто прикладали всі сили - зуби біліше не стануть, особливо якщо в цьому зубі видалений нерв. Жовтизна зубів з'являється після паління цигарок, вживання кави і міцного чаю і у людей, які мають відношення до міді, а також неправильних методів доглядати за зубами. Наприклад, у музикантів, що грають на духових інструментах, з часом на зубах проявляється наліт з зеленуватим відтінком. Яким би зубним порошком або пастою вони не чистили зуби, білизна до них не повернеться. Цим музикантам допоможе тільки стоматолог.

Правильно доглядати за зубами зовсім не важко - кілька хвилин необхідно зубною щіткою пройтися по язичних поверхонь зубів, вертикальними рухами, а от з жувальним необхідно пройтися круговими рухами. Завершити чистку зубів потрібно ретельним полосканням ротової порожнини. Як говорилося раніше, цей правильний метод доглядати за зубами повинен знати двох річна дитина. Згодом ця процедура увійде в звичку і залишиться до самої старості.

Якщо ви не так молоді і у вас є вставні або штучні зуби, пам'ятайте, що за ними теж потрібно правильно доглядати. Знімні протези необхідно виймати з рота на ніч, тобто залишати на ніч у скляному стакані з кип'яченою водою, а ось за незнімними протезами потрібно доглядати, як і за натуральними зубами.

Як правильно доглядати за зубами за допомогою зубочистки

Дуже часто після їжі зуби важко очистити від залишків їжі, тут приходять на допомогу - дерев'яні зубочистки. Кожна зубочистка повинна бути окремо запечатано, таким чином, ви убезпечите себе від випадкового інфікування. Також з щілин зубів можна правильно витягувати залишки їжі капроновими або шовковими нитками, але ні як не голками, шпильками. Цими залізними предметами можна пошкодити емаль, щоки і ясна, що не правильно.

У багатьох сучасних стоматологічних клініках за допомогою гігієнічного індексу стоматолог може визначити стан вашої ротової порожнини та порадити, як слід правильно доглядати за вашими зубами.

  1. Жувальна гумка. Що дає жувальна гумка? Її теж можна віднести до засобу догляду за порожниною рота. Звичайно, краще жувати гумку без цукру. Гумка видаляє м'який зубний наліт і залишки їжі, так само вона підсилює слиновиділення, що додатково розм'якшує наліт і сприяє виділенню лізоциму (антибактеріального агента). Однак, жувати гумку довше 7 хвилин не варто! Цього часу цілком достатньо, щоб вона змогла впоратися з поставленими завданнями і освіжити дихання.
  2. Тверді предмети. Не варто псувати зуби спробами відкривання кришечок з-під пива, розколювати горіхи, відкушувати волосінь і т.д. - це може привести тільки до травми зуба (тріщини, відколи)
  3. Полоскання рота солодкими напоями. Рот не варто полоскати солодкими напоями - це тільки сприяє утворенню карієсу. Також рот не варто полоскати кавою і алкогольними напоями. Кава має властивість забарвлювати зуби і пломби в темніший колір. Алкоголь має властивість висушувати слизову оболонку, що може привести до патологічних змін слизової.
  4. Поєднання температур їжі. Чи не поєднуйте гарячу їжу з холодною в один прийом. Це призводить до утворення мікротріщин емалі і до утворення карієсу
  5. Тільки одна щітка. Не можна використовувати одну зубну щітку для кількох членів сім'ї. Мікрофлора порожнини рота у кожної людини різна і передача перехресної інфекції через щітку іншій людині може привести до несприятливих наслідків. Особливо небезпечно якщо власник щітки має небезпечне захворювання (гепатит, СНІД, сифіліс та ін.)
  6. Запах з рота. Якщо Вас турбує неприємний запах з рота, але ротова порожнина в порядку, тоді потрібно перевірити шлунково-кишковий тракт, ЛОР органи, легені. Позбутися від запаху Вам можуть допомогу сирі фрукти і овочі. По-перше, сирі фрукти і овочі сприяють механічному очищенню зубів, язика і порожнини рота. По-друге, вони забезпечують підтримку в ротовій порожнині кислого середовища, яка запобігає розмноженню гнильних бактерій. По-третє, дані продукти містять природні антибіотики - фітонциди, які відновлюють нормальну мікрофлору порожнини рота.
  7. Періодичність відвідувань стоматолога. Проходити обстеження у лікаря-стоматолога необхідно один раз в півроку.
  8. Шкідливі звички. Обов'язково слід кинути курити або по можливості обмежити куріння. Компоненти, присутні в тютюновому димі, мають властивість погіршувати колір зубів, також шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, викликають звуження судин і, як правило, порушують кровообіг в ротовій порожнині курця. Крім того, в тютюновому димі присутні шкідливі для здоров'я токсини, які пригнічують імунітет, що призводить до розвитку шкідливих і гнильних бактерій, і як наслідок виникають інфекційні та запальні процеси в порожнині рота.

 

Догляд за зубками дитини

 

Що може бути краще гарної посмішки? Доглядати за порожниною рота треба змалечку. Вже у віці двох років мама повинна навчити свого малюка чистити зуби, подарувавши йому м'яку дитячу щітку.

Спочатку дитина повинна навчитися робити це без пасти. І тільки після закінчення деякого часу, можна використовувати весь арсенал пристосувань.

Деякі батьки вважають, що молочні зубки малюка не вимагають догляду і лікування, однак приводити малюка до стоматолога можна з самого раннього віку. Це дозволить Вам уникнути більш сер'езних проблем в майбутньому.

 

Доглядайте за зубами правильно!


DesignFox © 2015